להתעורר במרוקו

הצבעים, התבלינים והאנשים: מרוקו היא מפגש של תרבות עזה וטבע שקט. קזבלנקה הנוסטלגית, מרקש המכושפת, רכסי האטלס השקטים וכיכר 'אלף לילה ולילה' - זה המקום לנשום מול דיונות של זהב, לחגוג בחאפלה מרוקאית שאין דומה לה, ולהתרגש ממקורות מאכלים ומנהגים המוכרים לרבים מאיתנו

היעד שלכם: מרוקו שוכנת בקצה הצפון-מערבי של אפריקה, וקו החוף הארוך שלה נמתח מהאוקיאנוס האטלנטי עד למצר גיברלטר. חודשים מאי ויוני, וספטמבר עד דצמבר, נוחים במיוחד לטיול בכל קצוותיה.

החוויה המרוקאית: מרוקו ידועה בתסיסה שוקקת חיים, אבל יש בה גם שקט נפלא. את אלה תמצאו בהרי האטלס הגבוהים, במדבר בערי הנמל והחופים, כמו גם בעיירות הסקי ודיונות החול מרחפות. עם זאת, בקזבלנקה (Casablanca) העמוסה בעלת הקסם העתיק, במרקש Marrakesh)) העיר האדומה והמכושפת, בערי המלוכה רבאט (Rabbat) ופס (Fess), תפגשו גם באותנטיות התרבותית והאנושית על כל גווניה.

האנשים שתכירו: התרבות המקומית קיימת כבר אלפי שנים, עוד מתקופת השבטים הברבריים שחיו על אדמתה, ועד השושלות האיסלאמיות שספגו תרבות צרפתית-ספרדית. רבים מתושבי מרוקו הם דוברי צרפתית, זכר להיותה מדינת חסות של צרפת במשך שנים רבות. מרוקו היא מדינה שאוהבת לארח, והמטבח שלה נודע ברחבי העולם בזכות אמנות בישול איטית ומלאה בטעמים. המפורסמת שבהן היא הטאג'ין, קדרת החרס שבה מתבשלים תבשילי בשר, ירקות וקטניות, וגם רצועות השבקייה(Chebakia) המטוגנות ומצופות בדבש.

תיהנו לעשות: להשתתף בחאפלה מקומית וללון במלון מלא אווירה, לטעום כמה שיותר מנות, ומעבר לסיורים ארוכים בשדרות הערים הגדולות – לא לוותר על חוויה של מרחב וטבע, בין אם בעמק האוריקה (Ourika) המוריק או במטעי התפוחים, דובדבנים ואגוזי המלך בכפרים שבהרי האטלס הגבוה.

הסודות של מרוקו

קזבלנקה: עיר הנמל המפורסמת לחופי האוקיאנוס האטלנטי, היא גםהגדולה ביותר במרוקו ומרכז הסחר. בשל כך היא מתנהלת במודרניות של מרכזי עסקים סואנים, קניונים נוצצים, כבישים רחבים ומגוון אמיתי של בתי קפה ומסעדות. הקסם שלה טמון בתרבות העזה שבאה לידי ביטוי גם באלה, ובטח שבאזורים המסורתיים יותר. שם, בתי מלאכה קטנים, חומות עתיקות ופשטות שובת לב.

אדום, לוהט, מהפנט: מרקש היא פנטסזיה מרוקאית שהוקמה לפני כאלף שנה בשולי מדבר סהרה. המבנים האדומים העתיקים בולטים על רקע הרי האטלס המושלגים באופק, ובהםמבוך של שווקים מפותל בסמטאות קטנות שבהן אפשר לאכול את האוכל המקורני הטוב בעולם. ברחובות שלה ניצבות פרמידות תבלינים בצבעים עזים, מהפנטי נחשים ומגלי עתידות.ויש בה גם רובע יהודי עתיק ומרגש השוכן בעיר ("המלאח"), שהיה בעבר ביתם של רבים ממגורשי ספרד.

גלימות, זהב וסהרה: אם תגיעו לדיונות מרזוגה(Merzouga), תפגשו שבט אחד מיוחד בשם "טוארג", העוטה גלימות גלימות כחולות. תוכלו לנסוע בג'יפים במרחבי האדמה שבהם פזורים מאהלי גמלים, הרבה טבע מדברי ושמש ארגמן.