להתעורר בסיישל

כל מה שמספרים על איי סיישל הוא נכון: בחולות הזהובים משובצים סלעי בזלת כהים, מי הים צלולים בגווני טורקיז מתחלפים, דקלי הקוקוס נעים בנעימות ברוח, היערות הטרופיים פראיים, והאווירה? חופש אמיתי בגוף ובלב.

היעד שלכם: כ-130 איים טרופיים פזורים באוקיינוס ההודי, מול חופי מזרח אפריקה וצפונית-מזרחית למדגסקר, הם תפאורה מושלמת לחופשה בסיישל. הטיסה הישירה לשדה התעופה הבינלאומי באי מאהה (Mahe) אורכת כשש שעות וחצי, והגעה אליו מצוינת בכל ימות השנה.

החוויה באיי סיישל: "פעם בחיים", "מדינת איי הגרניט", "אגדת האוצר", "גן העדן של עצי הדקל" - הם רק חלק מהביטויים שניתנו לאיים, והמציאות מתעלה על כולם. הצבעים המרהיבים, הצמחייה הטרופית, זוהרו הלבן של חול הים, המלונות המפנקים והריחוק הנעים מהשגרה העירונית מתאספים לכדי נופש, ובכן, מושלם.

האנשים שתכירו: איי סיישל היו מאז ומתמיד יעד מבוקש בקרב מעצמות אירופיות שרצו לתקוע יתד באפריקה, ומכאן ההיסטוריה רווית המאבקים שהמקום נושא בעברו. עם זאת, למלחמות הללו אין כל זכר בקרב תושבי האיים המתפרנסים בעיקר מתיירות, דייג וחקלאות. האוכלוסייה מורכבת בין היתר ממהגרים מהודו, סרי לנקה, סין, אפריקה ואירופה, ומגוון אתני זה בא לידי ביטוי במטבח מקומי נהדר, עם תבשילים בניחוח קוקוס ותבלינים.

תיהנו לעשות: רצועות החוף ילוו אתכם בטיול בסיישל, אם דרך שהייה בחופים עצמם ואם בנסיעות לאתרים מעניינים כמו חוות התה או עיר הבירה ויקטוריה (Victoria). עוד מציעים האיים שווקים ססגוניים, הרי גרניט עוצמתיים, שמורות חוף פרטיות כף לאזאר (Cap Lazar)בלב מפרץ, לגונות קסומות ומלונות שופעים בפעילויות ספא וספורט.

הסודות של סיישל

אוצר שודדי הים: ספינות הפיראטים שהפכו את סיישל לבסיסם מרתקות עד היום בסיפוריהן המותחים. מקום מצוין להתוודע להיסטוריית שודדי הים הוא Bel Ombre treasure site- האתר שממנו החלו חיפושי האוצרות. גם אם לא תמצאו בו מטבעות זהב של ממש, הרי שאת החוויה יקרת הערך שלכם בעצם כבר הרווחתם.

ויקטוריה הקטנה: באחת מערי הבירה הקטנות בעולם מתגוררים כ-30 אלף תושבים בלבד, אך אין הדבר מעיד על העושר ההיסטורי והקולינרי שלה. שווקי דייגים ופירות טרופיים, תושבים מזמינים ושיטוט בין סמטאותיה הופכים אותה ללא פחות מנהדרת.

הדרום הפראי של מאהה: יערות ירוקי עד, מסעדות קטנות מול נופי הים, דרכים מפותלות המובילות למפרצים חבויים - הגדול שבאיי הארכיפלג הוא גם הפראי ביותר. צבעיו מרהיבים ועוצמתיים, ומנוגדים לתחושת השלווה המיידית שהפנינה הסיישלית מעניקה לאורחיה.