להתעורר בדרום אפריקה

מדינת הקצה של היבשת שופעת ניגודים - נופים מהפנטים, תרבויות מרתקות ואינסוף בעלי חיים. בין יוהנסבורג לקייפאון, מפלא העולם "הר השולחן" לפלא הדמיון "חלון האלוהים", בין היערות והמערות לחופי סיישל הסמוכים, טיול בדרום אפריקה הוא מסע בלתי נשכח של יופי, סקרנות ואנשים.

היעד שלכם: דרום אפריקה היא מדינה מגוונת ויפהפייה. עם 11 שפות רשמיות, 9 מחוזות, קו חוף ששטחו גדול מ-2,500 ק"מ, הרים, מדבריות ושמורות טבע מהודרות.חודשים ספטמבר עד אפריל מומלצים במיוחד לטיול - והוא מתאים לזוגות, משפחות וגם טיילים סקרנים יחידים.

החוויה הדרום-אפריקנית: האווירה האנרגטית וההיצע התרבותי של דרום אפריקה באים לידי ביטוי באזור כולו. אחת מאבני החן המיוחדות והמרכזיות היא העיר קייפטאון - "הר השולחן" המשייט מעליה וצופה אל המפרץ, המרינה התוססת, מקומות הבילוי, הגנים המטופחים והאחוזות המרשימות.שלל אפשריות קיימות בסביבה: מערות נטיפים, מושבת פינגווינים, שיט בלגונות, ספארי שכולם אוהבים וגם טיסה קצרה אל איי סיישל החלומיים.

האנשים שתכירו: הסמל הלאומי במקום הוא ככל הנראה נלסון מנדלה, "מנהיג החופש" שישב בכלא עשרות שנים בשל "חטאו" לשאיפה ולצדק, והפך לגיבור של עשרות מיליוני תושבים מחפשי צדק וחירות. הסיפורים האנושיים המרגשים שזורים עד היום בקפלי ההיסטוריה והאנשים ששינו את העולם.

תיהנו לעשות: לטייל בערים הגדולות וגם בעיירות ציוריות השוכנות במפרצים לאורך דרכים ונתיבים, להיסחף בצבעי התרבות המקומית, להתפעל מנופים דרמטיים ולדעת ספארי אמיתי בשמורת קרוגר (Kruger National Park) – משמורות הטבע הידועות בעולם.

הסודות של דרום אפריקה

יוהנסבורג: בירת הכלכלה והמסחר המקומית מציעה מבט מרתק אל העבר - ואל העתיד המודרני.העיר עמוסה במוזיאונים מיוחדים, גם כאלו המציגים את התקופה האפלה במקום, כמו מוזיאון האפרטהייד. סצנת התרבות והבילוי עשירה ומתקדמת, עם הפיכתם של מבנים היסטוריים נטושים למרחבים יצירתיים של מסעדות, מזקקות וברים.

אל התקווה: כף התקווה הטובה (Cape of Good Hope), הנקודה הדרום-מערבית ביותר של יבשת אפריקה, היא גם נקודת המפגש של האוקיאנוס האטלנטי וחברו ההודי. מדובר באזור שופע נוף וטבע, בעלי חיים וחופים נהדרים.

אל סיישל: טיסה קצרה מיוהנסבורג תביא אתכם אל גן העדן של ארכיפלג האיים הידועים. החולות הזהובים משובצים סלעי בזלת כהים, מי הים צלולים בגווני טורקיז מתחלפים, דקלי הקוקוס נעים בנעימות ברוח, והיערות הטרופיים פראיים ביופיים.