להתעורר בקולומביה

היהלום הבלתי מלוטש של דרום אמריקה שרוע לאורך נופים טרופיים עוצרי נשימה וג'ונגלים עבותים - אך גם גורדי שחקים מודרניים ורחובות תוססים. המדינה בעלת העבר המסוכסך חושפת את פניה היפות למסע בין מרחבים של זמן ותרבות - הכול בניחוח של קפה משובח

היעד שלכםהיא שוכנת בצפון-מערב דרום אמריקה, ומתגוררים כ-50 מיליון תושבים. המיקום של קולומביה ליד קו המשווה הופך אותה לנוחה לטיול בכל ימות השנה, אך בעיקר בחודשים אוקטובר עד אפריל. הנחיתה היא בבוגוטה (Bogota), עיר הבירה התוססת שלמורדות הרי האנדים.

החוויה הקולומביאנית: היא מדינה מגוונת ויפה עם אטרקציות רבות – וגם מנוגדות. יש בה עיירות קולוניאליות, נופים פרא באמזונס, משולש קפה יחיד בעולם ופסגות הרים עצומות. יש בה גם מעין קסם חדש, היות שחוסר היציבות הפוליטית ומלחמות האזרחים שידעה סגרו אותה מפני העולם למשך שנים רבות, וכיום נופי התרבות והטבע נפתחים בה כמו מניפות מרעננות.

האנשים שתכירו: השפה הרשמית בקולומביה היא ספרדית, שריד לכיבוש הספרדי שהחל במאה ה-16 ונמשך כ-200 שנים. הקולומביאנים אוהבים לחגוג, לרקוד ולשמוח בפסטיבלים רבים הנערכים לאורך כל השנה. התרבות המקומית, ששורשיה מגיעים עד לעבדים שהובאו מאפריקה, חיה לפי מנהגי תרבות שורשיים ובהם צמחי המרפא. אחד מהם הוא ה"אגואפנלה" (Aguapanela), משקה קנה סוכר שבכוחו (לפי האמונה העממית) לרפא כל דבר.

תיהנו לעשות: לספוג את האווירה של בוגוטה, העיר הגדולה והשוקקת עם ציורי הקיר והפסיפס התרבותי, לצאת לטיול פסטורלי בקרטחנה (Cartagena), העיירה הקולוניאלית שהייתה למרכז סחר ספרדי חשוב - וכיום מציירת מבוך קסום של רחובות וחנויות - להשתכר מהארומה במשולש הקפה של היצרנית השלישית בגודלה בעולם, לנשום אוויר צלול בעמק הקוקורה (Cocora), שבו הגבעות מוסתרות על ידי עננים והנוף ירוק להפליא, לבלות בחוף הקריבי ולצאת למסע ביערות טרופיים בעקבות בעלי חיים נדירים.
 
הסודות של קולומביה

החוף הקריבי שלי: שיט אל איי רוסאריו (Islas del Rosario) הוא תמצית החוויה הקריביית. המים הצלולים והשמיים הכחולים הגדולים, הם מתכון משובח לכמה שעות חלומיות. אפשר לשלב בהן גם ספורט ימי על סוגיו, וכך להכיר גם את העולם שמתחת.

עוד קפה בבקשה: את הקפה הביאו לקולומביה מסיונרים במאה ה-18 שגילו אדמה משובחת המצמיחה פולי קפה מהטובים בעולם. משולש הקפה של קולומביה (Ege Cafetero) ממוקם למרגלות האנדים הקולומביאניים, והוא אפוף בניחוחות ארומטיים משובחיים. מלבד שפע המטעים, בתי קפה והחנויות המקומיות לפולים קולומביאניים, אפשר ליהנות באזור גם במוזיאון לתרבות הקפה ומעוד אטרקציות אקסטרים וטבע.

התכשיט הכי נוצץ: העיר היפה קרטחנה (Cartagena), מלאה בבניינים ישנים השוכנים ברחובות מקושטים בפרחים, היא תכשיט נוצץ במיוחד. לעיר יש היסטוריה מרתקת עוד מתקופת הכיבוש הספרדי, אז הייתה מרכז לחיפוש זהב - וגם יעד להתקפות של שודדי ים צרפתים ואנגלים. עד היום השתמרו בה חומות האבן שנבנו כדי להגן עליה. מחוץ לעיר ניצב הר הגעש הקטן "אל טטומו" (El Totumo), סביבו בריכות וולקניות של מים ובוץ רפואי.