להתעורר בקובה

המכוניות האמריקניות משנות ה-40, עשן הסיגרים הדהויים, צלילי הסלסה הבוקעים מסמטאות צבעוניות, והתושבים שרק מנסים להרוויח את לחמם בכל יום מחדש. הניגודים הסוריאליסטיים הופכים את קובה למקום יוצא דופן, ארץ של רומנטיקנים ללא תקנה, של דייגים ותיקים, של מהפכנים, ושל משקה אחד בשם מוחיטו ששם הוא הכי טעים בעולם.
 
היעד שלכם: המדינה המסתורית שפתחה את שעריה לעולם רק בשנים האחרונות, שוכנת על אי בצפון הקריביים. האוכלוסייה בה דוברת ספרדית, והעיר הגדולה ביותר היא גם עיר הבירה – הוואנה (Havana). מזג האוויר הוא טרופי, ומומלץ לטייל בה בחודשים אוקטובר עד אפריל.

החוויה הקובניתנופי הערים הקולוניאליות לא השתנו הרבה מאז ששודדי הים הסתירו אוצרות בקאריביים בימי הביניים, והארכיטקטורה מסעירה במיוחד בהוואנה ובטרינידד (Trinidad)היושבת על חוף קריבי הציורי. לצד אלה, המכוניות קלאסיות - ממש כמו בסרטי - המבנים ישנים בסגנון הספרדי והברים המנגנים "בואנה ויסטה קלאב", הם כמו שבילים המובילים ללב של קובה.

האנשים שתכירו: לצד ההיסטוריה המורכבת, הקובנים הם עם שמח שאוהב לחיות, לרקוד ולחגוג. את התרבות המיוחדות אפשר לחוות בעשרות הקרנבלים, המסיבות הכפריות והחגיגות סביב הקדושים המגינים על העם. כל פסטיבל כזה הוא גם הזדמנות להכיר את המטבח המקומי - עשיר בפירות טרופיים, ומלווה תמיד בקפה טוב או משקה אלכוהולי כמו קובה ליברה, דאקירי, מוחיטו ופינה קולדה.

תיהנו לעשות: לטייל בעיר הבירה הוואנה בעקבות פידל קסטרו וארנסט המינגווי, לסייר בעיר העבדים לשעבר בטרינדד, שם פרחה תעשיית הסוכר ונולדו משקאות אגדיים, לבקר באתר ההנצחה בסנטה קלרה המנגיש  את ההיסטוריה של המדינה, לצאת אל החופים הלבנים הנושקים לאוקיאנוס ולחוש את הרוח הקובנית שלא מפסיקה להפתיע.

הסודות של קובה

הוואנה שעצרה מלכת: מעניינים במיוחד בבירת קובה הם המבנים הקולוניאליים והמכוניות שהפכו לסמל סגנון החיים בעיר שעצרה מלכת באמצע המאה הקודמת, הכיכרותהמפורסמים,"הקתדראלה המוזיקלית מאבן" שנבנתה ב-1748 ונחשבת לאחת העתיקות ביבשת אמריקה. יחד איתם, השמחה, הסלסה והמוחיטו המרענן, מהנים לא פחות.

דומינו מסביב לשעון: העיר הקולוניאלית היפה בקובה, לדעת רבים, היא שילוב של סמטאות ציוריות, מוזיאונים וחופים. יש לה היסטוריה מרתקת עוד מימי סחר העבדים שהובאו לקובה כדי לעבוד בתעשיית הסוכר. וגם כאן, בין הרחובות של מרכז העיר הישן, עדיין אפשר לפגוש מכוניות ישנות ומבריקות, על מדרכות בתי קפה שבהם משחקים דומינו מסביב לשעון.
 
הסיגר הטוב בעולם: עמק הטבק של קובה הוא אזור ירוק מדהים השוכן במערב האי. האדמה החקלאית האדומה והאקלים הייחודי הם קרקע פוריה לגידול טבק - וחומר הגלם של הסיגרים הטובים בעולם. לצד מפגש עם אחד ממאפינייה הבולטים ביותר בקובה, העמק שזור בעיירות ציוריות ושפע של נקודות נוף וטבע.