להתעורר בדובאי

כפר הדייגים הקטן שהפך למטרופולין מסחרר הוא מחזה נוצץ של גורדי שחקים ומלונות פאר, ולמרגלותיהם שווקי תבלינים צבעוניים ושדרות רחבות. הנופים הסמוכים של איי זהב תכולים, עצי דקל ודיונות עוצמתיות, הם ניגוד מוחלט לעיר המטריפה בחדשנות, תרבות ואדריכלות יוצאת דופן

היעד שלכם: ההגעה אל דובאי, עיר מרכזית באיחוד האמירויות הערביות שבמפרץ הפרסי, אורכת כ-3 שעות טיסה מישראל. מדובר באחד האזורים העשירים בעולם, וביטויים לכך פזורים במבנים המרשימים – מלונות, מגדלים ועוד. כל עונה מומלצת לטיול בה, אך בחודשים אוקטובר-אפריל מזג האוויר נוח במיוחד. המטבע המקומי הוא דירהם, שוויו כמעט זהה לשקל הישראלי.

החוויה בדובאי: שופינג בקניונים הגדולים בעולם? הליכה לאורך רצועות חוף מרהיבות ביופיין? שיט בסירות עץ מסורתיות? ארוחות במסעדות יוקרה נדיבות? נסיעה ברכבי שטח במדבר חולי? האפשרויות בדובאי רבות וטובות.

האנשים שתכירו: אף שהיא פתחה לישראלים את שעריה לא מזמן, דובאי היא עיר תיירותית בהגדרתה. תושביה מסבירי פנים ושמחים באורחים - אך גם שמרנים ומכבדי מסורת. רבים מהמתגוררים בה הם זרים, ותיירים מכל קצוות תבל פוקדים אותה, כך שהאינטראקציה צבעונית ומגוונת.

תיהנו לעשות: השילוב בין טבע לקדמה טומן בחובו שלל פעילויות - לחוות את ההנדסה הפלאית בתצפית על מגדל בורג‘ חאליפה (Burg Khalifa) הגבוה בעולם, להתפעל מיצירת האמנות המכונה "אי הדקל", לטעום את אורח החיים המודרני והעשיר - וגם לנוח בנופי מדבר מוכרים ושלווים.

הסודות של דובאי

על גג העולם: וזו בכלל לא מטאפורה. בקומה ה-124 של מגדל בורג', שגובהו 828 מטרים, יש אזור תצפית פנורמית על קווי העיר, הים והמדבר. בשעות היום האופק נראה רחוק מתמיד, ובשעות הלילה - האורות הנוצצים נראים כשמיכת כוכבים.

אמנות אי הדקל: יצירת המופת האדריכלית מעוצבת בצורות עצי תמר, והיא סמל ליופי, דמיון והנדסה. התצפית על האי לבדה מעוררת את כל החושים, ואליה מצטרפים האתרים המיוחדים בסביבה - מלון בורג' אל ערב (Burj Al Arab)שנחשב למפואר בעולם, אזור החוף היוקרתי Palm Jumeirahשבו שוכן גם המסגד הגדול בדובאי, ושלל מתקני נופש המארחים את עשירי תבל באופן קבוע.

התמונה שמעבר למסגרת: השיגעון הארכיטקטונישנקרא "המסגרת של דובאי" כשמו כן הוא – מבנה ייחודי בצורה של מסגרת המתנשא לגובה של כ-150 מטרים. הבניין בן 50 הקומות בנוי משני עמודי ענק שגשר בעל רצפת זכוכית מחבר ביניהם, הוא מצופה כולו בזהב, ועלות הקמתו נאמדת בכמעט 50 מיליון דולרים.