להתעורר בקורפו

באי הירוק ביותר ביוון תפגשו בשילוב יוצא דופן של טבע עשיר, מונומנטים היסטוריים וחופים צלולים. האווירה היוונית האהובה ניבטתבין מיליוני עצי הזית, ארמון אכיליון המפואר, מפרצים סלעיים, כפרים קטנים ושלל מסעדות שמחות ומלונות מקבלי פנים.  
  

היעד שלכם: האי קורפו שוכן בים היוני שבמערב יוון, סמוך לחופי אלבניה. מדובר באחד האזורים היפים באיי יוון, ומתגוררים בו כ-130 אלף תושבים. הטיסה הישירה מישראל אל נמל התעופה הסמוך לעיר הבירה אורכת כשעתיים וחצי. חודשים מאי-אוקטובר מומלצים ביותר לטיול באי, כאשר מזג האוויר נעים ונוח והאי שופע בצבעים המייחדים אותו - ירוק, כחול וזהב.

החוויה היוונית של קורפו: קורפו (ביוונית "קרקירה") זכה לכינוי "האי הירוק ביותר ביוון" בשל צבעי הנוף הטבעי המוקף ים כחול. מלבד ירוק הגבעות הרמות, על אדמת האי ניטעו מיליוני עצי זית, מה שהפך את הסביבה כולה למרכז של שמן זית מקומי. החופים של קורפו, חלקם סלעיים ועוצמתיים ואחרים חוליים ולבנים, שזורים במפרצים קטנים.קורפו גם נוטפת היסטוריה, שאליה תוכלו להתוודע דרך ביקור בעיר העתיקה ועד לארמון אכיליון המפואר.

האנשים שתכירו: המטיילים בקורפו זוכים לקבלת הפנים היוונית השמחה והמפורסמת. האי בעל המיקום הגיאוגרפי המצוין הושפע לאורך השנים מהתרבות היוונית והאירופית, בעיקר מאיטליה הסמוכה, וכן מתקופת הכיבוש הצרפתי והבריטי. השפעות אלו ניכרות באדריכלות, אמנות המוזיקה והמחול, וכן במאפייני המטבח. לא נשכח גם את הפסטיבלים רבים הנערכים בו לאורך השנה.

תיהנו לעשות: לטייל בסמטאות העיר העתיקה קורפו, לבקר בארמון אכיליון המרהיב ובגנים המטופחים המקיפים אותו, לבלות שעות תחת השמש ומול הים בחופים היפים, לחגוג בטברנות מקומיות שבכפרים מסורתיים, לשוט במעבורת אל חלקי האי הסודיים, ולהקדיש לפחות לילה אחד לחיפוש גחליליות זוהרות לטובת מראה קסם בלתי נשכח.
 
הסודות של קורפו

המבצרים: בנקודה המזרחית ביותר של חצי-האי, שבו שוכנת העיר העתיקה של קורפו, ניצבת מצודה עתיקה מימי הביניים. היא הוקמה בשנת 1546 כאשר הוונציאנים שלטו במקום, והופרדה מהעיר באמצעות חפיר. המבצר הוא ביתם של שרידים היסטוריים מתקופת הכיבוש הבריטי, בהם כנסיית סנט ג'רג' שהוקמה במקום המבנים הוונציאנים המקוריים.

הארמון של סיסי: אחד מציוני הדרך היפים ביותר בקורפו הוא ארמון אכיליון. כפי שהשם מרמז, הארמון נבנה בהשראתו של הגיבור המיתולוגי היווני אכילס, עם דגש על יופי קלאסי, סימטריה ופיסול. המבנה הוקם בשנת 1890 על ידי קיסרית אוסטריה אליזבת מבוואריה (הידועה גם בשם סיסי). לאחר מות בנה, היא החלה לקשט את ארמון הקיץ, המוקף בגנים ופסלים מרשימים, והמשיכה בכך במשך עשרות שנים.

עתיקות בקורפו: הלב הפועם של האי, מרכז החיים שלו, הוא העיר העתיקה. שפע האטרקציות הגדול, הסמטאות הציוריות, הטיילת שנבנתה בידי הכיבוש הצרפתי במאה ה-19, הכנסיות, וכמובן בתי הקפה והמסעדות, משתלבים בחוויה היוונית המקומית, המעוטרת תמיד במיתולוגיות עתיקות.