להתעורר בגאורגיה

מעט מדינות יכולות להתחרות עם הנופים של גאורגיה: פסגות הרים מושלגות, חופים נוצצים ברקע הים השחור, כפרים צבעוניים, שדות מקושטים בכרמי יין ומנזרים חצובים בסלע.

היעד שלכם: גאורגיה היא ארץ קטנה, עם פחות מ-4 מיליון תושבים, השוכנת על התפר שבין אסיה לאירופה ולמרגלות רכס הרי הקווקז. הטיסה אל עיר הבירה טביליסי (Tbilisi) - עיר המרכז של הקווקז - אורכת כשעתיים וחצי בלבד. הזמן הטוב ביותר לבקר בגאורגיה הוא בחודשים מאי, יוני או ספטמבר.

החוויה הגאורגית: השילוב של פשטות, שמחת חיים ואוכל מעולה מספק מעניין ומיוחד. הנוף הפראי הוא המנה העיקרית אבל סביבו עוד מבחר מנות משובחות בדמות מקומות קדושים, מסעדות מאכלים ייחודיים ולא מעט יין משובח. יש המכנים אותה "המרפסת של אירופה" - אכן שם הולם לאחד המקומות המיוחדים והיפים ברחבי היבשת.

האנשים שתכירו: קל להתאהב בתושבי גאורגיה ובתרבות המסורתית שהם מנציחים. האוכלוסייה המקומית שקיבלה על עצמה לראשונה את הנצרות ידועה בשמחה אמיתית, וזו מתבטאת בעולמות ססגוניים של מוזיקה, מחול ותיאטרון.

תיהנו לעשות: הנוף המגוון בגאורגיה יתאים לחובבי השלג והספורט החורפי וגם לאלה המעדיפים חופשה שטופת שמש. מקומות מומלצים במיוחד הם עיירת הסקי גודאורי(Gudauri) השוכנת במרומי הקווקז, עיר הבירה העתיקה והציורית מצ'חטה(Mtskheta) השופעת אתרי מורשת עולמית, וחבלהייןקאחטי (Kahati)עתיר הגפנים והיקבים.
 
הסודות של גאורגיה

היין הוא שלנו: הגאורגים מאמינים שמוצאו של היין הוא בארצם, ותומכים בכך מחקרים ארכיאולוגיים המציגים עדויות לקיומה של תרבות זו לפני אלפי שנים. כך או אחרת, עד לימים אלה היין ממלא תפקיד מרכזי בטקסי הכנסת האורחים במדינה, ומשמש סמל לידידות.

סיגנרימלכת היופי: העיירה הציורית שוחזרה לאחרונה ועוד קודם לכן כונתה "מלכת היופי" של ערי גאורגיה. סינגרי (Sighnaghi) השוכנת על פסגת גבעת קאחטי מוקפת חומות דרמטיות, שעליהן מתנוססים 26 מגדלים הנושאים את שמות כפרי האזור.

מצודות, מערות וטורקיה:טיול לאורך הגבול הטורקי יציג את מראה מצודת חרטויסי ((Khertvisiשנבנתה במאה ה-10. באזור שוכנת העיר וארדזיה ((Vardzia- מהאתרים המעניינים במדינה - שבה מערכות חצובות של מערות סדורות.