להתעורר באירלנד

אי האזמרגד מפורסם בטבע ירוק וחופים כחולים, גבעות עגולות, עשרות מבצרים מסתוריים וכפרי דייגים. עיר הבירה דבלין משכרת בריח הוויסקי, העולם האנגלי של צפון המדינה מוסיף נופך אלגנטי, והכפר הקטן קונג הבנוי על המים מביא את סיפורו של  ג'.ר.ר. טולקין - מחברו של שר הטבעות.

היעד שלכם: אירלנד השוכנת על אדמת אי, מערבית לבריטניה, מרוחקת כ-7 שעות טיסה מישראל. היא מתגאה במורשת לאומית עתיקה, וגם בתושבים שמחים ואורחות חיים עירוניות. חודשי הקיץ, יולי ואוגוסט, מצוינים לטיול בה.

החוויה האירית:מרחבי טבע ורחובות תוססים, נופים שנראים לא מהעולם הזה ואנשים ידידותיים להפליא שישמחו להרים אתכם כוסית. ההיסטוריה של אירלנד מתחילה שנים רבות אחורה, עוד מהתקופה הפגאנית ועד להגעתו לאי של פטריק הקדוש. לצד הנופים המפורסמים מסרטי האגדות, אירלנד היא מעצמה של פאבים - שזורה במבשלות היסטוריות שכל אחת מהן מתגאה בסודותיה.

האנשים שתכירו: האירים ידועים בלבביות ושמחת חיים. הם דוברי אנגלית, אם כי במבטא שונה, ונהנים לבלות כמעט לאורך כל שעות היממה. את חברי להקת U2  שנולדו במקום אולי לא תפגשו, אבל את טביעת היד שלהם אי אפשר לפספס ברחובות האירופים, כמו גם של סופרים, זמרים ושחקנים רבים וטובים אחרים.

תיהנו לעשות:להיחשף לנופים פסטורליים, לסייר בשווקים שוקקים, להתוודע להיסטוריה אגדתית-מרתקת. מפלי טורק (Torc Waterfall) שבפארק הלאומי קילרני (Killarney National Park), או סוללת הענק (Giant's Causeway) שבה כ-40 אלף עמודי בזלת גבוהים, טירות מהפנטות ואחוזות מלכותיות - הם רשימה חלקית של האתרים המיוחדים במדינה.

הסודות של אירלנד

שר הטבעות ועוד טבעת: כמה מהסצנות הידועות ביותר של הסרט "שר הטבעות" צולמו בצפון אירלנד, אבל טבעת נוספת ששווה להכיר היא "קרי" (The Ring of Kerry). מדובר בדרך נופית המקיפה חצי-אי מפורץ, שריד לעידן הקרח האחרון, שממנה נצפים נופי איים פראיים, מפרצים, חופים סלעיים, כפרי דייגים, פארקים ירוקים, טירות ושרידים ארכיאולוגיים המספרים את תולדות המקום.

ממלכת דבלין והמלך הוויקינגי:כיבוש אירלנד בידי הוויקינגים, אי שם במאה התשיעית לספירה, נחרט עמוק בהיסטוריית האי ובלב תושביו. אל העולם הקדום והמרתק הזה תוכלו להיכנס במוזיאון עולם הוויקינגים (Dublinia) בדבלין, או במוזיאון הארכיאולוגיה הלאומי המציג אוסף פריטים נדירים.

טיטניק, אקרופוליס ומשפחת באטלר:מנמל העיר קורק (Cork), השנייה בגודלה באירלנד, הפליגה הטיטניק בטרם התנגשה בקרחון וטבעה בלב ים. סיור במקום יפגיש אתכם עם האירוע ההיסטורי, ו"האקרופוליס של אירלנד", סלע קאשל (Rock of cashel) המזדקר מבטן העמק, הוא יעד מצוין לתצפית. העיר קילקני (Kilkenny),מעונם העתיק של משפחת באטלר, תסחף גדולים וקטנים באווירת ימי הביניים מול מראה הטירות המרשימות.