להתעורר בלונדון

לונדון בירת אנגליה, מלכת האצילות הבריטית, היא קלאסיקה עולמית של עיצוב, תרבות, נופים, סיפורי מלוכה - וכדורגל. הקמדן, הפורטובלו, הביג בן, המבטא המסוגנן והאוכל המשובח מתגבשים לחוויית נופש אירופי מהנה, בכל גיל וכמעט בכל עונה.

היעד שלכם: טיסה אל המטרופולין המאכלס כ-9 מיליון תושבים אורכת כחמש שעות וחצי. אף שחודשי החורף קרים, ביקור בלונדון בעונת חגי השנה החדשה המקומיים הוא הרפתקה של קניות, שמחה ואורות. מזג אוויר נוח יותר שורר במקום בחודשים מרץ עד מאי.

החוויה הלונדונית: הרבעים, השווקים, מבני האימפריה המפוארת וניחוחות המלוכה מתקיימים באווירה המיוחדת האופיינית למקום. ללונדון יש את הכול - היסטוריה ועירוניות, מסורת וקדמה, אלגנטיות וקלילות. כמובן, גם קניות איכותיות ומחזות זמר אהובים בעולם כולו.

האנשים שתכירו: ברחובות לונדון תשמעו יותר מ-300 שפות שונות, וזאת בשל העובדה שכמחצית מתושביה נולדו מחוץ לממלכה הבריטית. הקהילות המגוונות חיות יחדיו ברב-גוניות מעניינת, אך כזו ששומרת על הביטויים המיוחדים כל כך של העיר.

תיהנו לעשות: מוזיאונים מרתקים לכל גיל, כמו מדאם טוסו או מוזיאון התחבורה לילדים, טיול לאורך מצודת לונדון, תצפית מהגלגל הענק או צפייה מהופנטת בארמון בקינגהאם - נותר רק לבחור. לצד אלה, סביר שתתהלכו ברחוב אוקספורד המרכזי, תפגשו באוהדי כדורגל שעושים את דרכם לאצטדיון, וקחו לעצמכם הפוגה באחד מבתי הקפה המטופחים.

הסודות של לונדון

כמובן, משפחת המלוכה: מדובר בסוד כמוס אך גלוי, שכן ברחבי לונדון שוכנים ארמונות ומבנים ייחודיים הקשורים במשפחת המלוכה. ארמון בקינגהאם, מקום משכנה הקבוע של המלכה אליזבת השנייה, הוא המוכר והמתויר ביותר. בימי שגרה הוא פתוח לביקורים, ובימים קבועים מתקיים מולו טקס החלפת השומרים המרכזי. ארמון מפורסם נוסף הוא וסטמינסטר, השוכן על גדות נהר התמזה.

פסגת הנוטינג היל: השווקים הפזורים בלונדון ידועים בכל רחבי המדינה – אוכל ואופנה, יד שנייה ועתיקות, פרחים וחקלאות. ברובע קובנט גארדן (Covent Garden) שבמרכז העיר שוכן מתחם שוק יוקרתי עם חנויות מותגים, מסעדות ובתי קפה מעוצבים. עוד שווקים מומלצים הם שוק פורטבלו שבנוטינג היל, ושוק האוכל העולמי "בורו".

מוזיאון לכל חזון: לא פחות מ-260 מוזיאונים משבצים את רחובות לונדון, וכל אחד מהם עוסק בתחום אחר. במוזיאון ההיסטוריה של הטבע תכירו את תולדות כדור הארץ דרך שלדי דינוזאורים, בגלריה הלאומית שבכיכר טרפלגר מוצגות יצירות מהחשובות בעולם, ומוזיאון גולדן היינד (Golden Hinde) - הנמצא באוניית מפרש משוחזרת על נהר התמזה - יעניין ודאי גם את מי שלא נוהג לפקוד בדרך כלל מוקדי תרבות מסוג זה.