להתעורר בפורטוגל

שכנתה המיתולוגית של ספרד מעוצבת במרבדי גגות בתים צבעוניים, נישאים על צוקים גבוהים ונוגעים בקצף הים הכחול. המדינה שבחלקו המערבי של חצי האי האיברי היא ביתם של עיירות עתיקות ומבנים אציליים, רצועות חוף ארוכות, והמון סקרנות של מגלי ארצות. היופי השמח של פורטוגל משכר, ולא רק בגלל יין הפורט.

היעד שלכם: המעצמה הקולוניאלית הימית גדושת ההיסטוריה, חובקת איים באוקיינוס האטלנטי ובהם איי מדיירה והאיים האזוריים. טיסה ישירה לליסבון אורכת כ-5 שעות ומזג האוויר בה נוח במיוחד בחודשים מאי עד נובמבר. השפה המדוברת בה היא פורטוגזית, והמטבע המקומי הוא אירו.

החוויה הפורטוגלית: ערים בנויות על גבעות, ארמונות אציליים ועיירות טמפלרים קדומות משתלבות באופן טבעי בנופי יערות ומישורים ירוקים, רכסי הרים ורצועות חוף שטופות שמש - מהטובות באירופה. סיורים מרתקים בין אתרי העיר והכפר בשעות היום יובילו אתכם אל הלילה הפורטוגלי. אז, בין מסעדות הדייגים למועדונים הנחשבים, אל תפספסו בילוי באחד ממועדוני ה-Fado, הבלוז הפורטוגזי.

האנשים שתכירו: כ-10 מיליון תושבי חלוצת עידן התגליות מתגוררים במדינה הקטנה. חלקם מקיימים אורח חיים מערב-אירופי מודרני, אחרים נאמנים לעבודתם בים ובטבע. המכנה המשותף הוא האהבה לאוכל טוב, יינות משובחים ומורשת ייחודית.

תיהנו לעשות: עמק נהר הדוארו, גדול הנהרות בצפון המדינה, מוקף בכרמים נטועים על מדרונות הרים החוסים על כפרים קטנים ויכיר לכם מקרוב את יין הפורט הנודע. גםהעיר אביירו, "ונציה של פורטוגל", תציג בפניכם את מתארי הנוף שזיכו אותה בכינוי. בליסבון נהדר לטייל דרך רחובות מרכזיים לסמטאות צרות, לקנות בחנויות מודרניות ולצפות בכל היופי הזה בישיבה באחד מבתי הקפה הרבים.
 
הסודות של פורטוגל

העולם שנגמר מתחיל בקאבו דו רוקהמהנקודה המערבית ביותר ביבשת אירופה יצאו מגלי הארצות הפורטוגזים אל הרפתקאותיהם החשובות. בימי הביניים תושבי המקום האמינו שהעולם נגמר, אבל כמו שאנחנו יודעים - הם גילו מאז עוד ועוד ממנו. האזור שזור בפניני אדריכלות וטבע: כף הסלע, מגדלור עתיק ושלל עיירות נופש אלגנטיות.

הפורט והפורטו: הגשרים המחברים את פורטו אל שכנתה גאיה מעל נהר הדוארו מעניקים לה אופי אירופי, לצד נמל עתיק ורומנטי שזור בדייגים עם סלים טריים, סירות ישנות באופק, מסעדות שף ומוזיאוני אמנות מיוחדים.

העמק המכושף: את עמק נהר הדואורומעטרים כרמים בני אלפי שנים, שדות, כפרים קטנים ואחוזות הנושקות לגדות ציוריות. מדובר באחד האזורים היפים בפורטוגל, שבשטחו גם מיוצר יין הפורט הידוע.
 
פורטו: פורטו היא סטריאוטיפ של נמל עתיק ורומנטי, עם גלים שקטים המתנפצים על המזח, דייגים עם סלים עמוסים בשלל הים, סירות ישנות וזוגות המטיילים על הרציף מול האוקיאנוס. אבל מלבד אווירת הנמל, מדובר בעיר עתיקה ואומנותית עם המון אפשרויות לטיול ובילוי. מוזיאונים לאמנות, סצנת שפים מובחרת בליווי יין הפורטו המפורסם, ועוד עשרות אטרקציות ומבנים עתיקים וקסומים.
עמק הדורו: יש מקומיים שמכנים אותו "העמק המכושף", בגלל היופי והקסם של הנופים.העמק שוכן 100 ק"מ מערבית לעיר פורטו, ובו כרמים בני אלפי שנים ושדות לצידי הנהר, כפרים קטנים ואחוזות. הנהר והעמק עוברים בין כמה מחוזות שונים בצפון פורטוגל ובם גם שמורות טבע ופארקים.