להתעורר בטנזניה

רבע משטחה של טנזניה הוא שמורת טבע מדהימה, ביתם של היונקים הגדולים באפריקה ועוד שפע של טורפים, חיות בר, זוחלים וציפורים. יעד הספארי הנחשב ביותר ביבשת, מציג יופי בראשיתי המתגלה במלוא הדרו

היעד שלכם: רפובליקת טנזניה שוכנת במזרח אפריקה, לחופי האוקיאנוס ההודי.עונת הספארי הרשמיתנפתחת עם תחילת הקיץ, אולם מטיילים בה במשך כל ימות השנה.

החוויה הטנזנית: ביתם של כמה מהפארקים הלאומיים היפים ביותר בעולם, שזורה באתרי טבע מפורסמים כמו הר קילימנג'רו (Kilimanjaro)המלכותי, שמורת הפילים טרנגירי Tarangire National Park)) ועוד רבים אחרים.

האנשים שתכירו: כמדינה רב-תרבותית עם יותר מ-43 מיליון תושבים, בטנזניה חיים בהרמוניה קהילות גדולות של נוצרים, מוסלמים וכן שבטי המסאי והבנטו. הרפואה העממית המסורתית נפוצה מאוד ברחבי המדינה, ויש בה רופאי-אליל, מכשפים וגם תרופות הנרקחות מצמחים ולחשים.

תיהנו לעשות: מעיר הבירה הסואנת ועד לשמורות הטבע וההרים, טנזניה מציעה חוויה מרגשת של טבע מופלא. לטפס אל פסגת הקילימנג'רו - ההר הגבוה ביבשת - לצאת לספארי מלא אדרנלין בשמורת הסרנגטי ולצפות בחיות הבר מקרוב, לבקר במכתש הנגורונגורו (Ngorongoro) סביב הר הגעש הקדום ועל רקע הפלמינגו המכסים את השמים, לטייל ולחוש מקרוב את הטבע הדינמי, האמיתי, כמו שאפשר לראות רק באפריקה.
 
הסודות של טנזניה


מעגל החיים: שמורת הסרנגטימשתרעת על פני כמעט 6000 קמ"ר בצפון טנזניה ובקניה. זה המקום שבו מעגל החיים הקדום של הטבע מוצג בשיא יופיו. אלפי אריות מנומנמים מחכים לטרף, עדרי פילים צועדים ומרעידים את האדמה, ג'ירפות לועסות מזון על צמרות העצים, צבועים מחפשים אחרי נשנושים ונשרים דואים מעל. "הנדידה הגדולה", אחר מאירועי השיא במקום, מתרחש פעמיים בשנה. אז, מיליוני בעלי חיים נעים מאזור לאזור בחיפוש אחר מקורות מים חדשים ויוצרים מחזה לא פחות ממפעים.

בלב מכתש גועש: שמורת הטבע סביב מכתש נגורונגורו היא מחוז טבעי ומרשים שבו חיות בר מתגוררות בלב מכתש הר הגעש שהיה פעיל לפני מיליוני שנים.סביבה, נופי סוואנה של צמחייה עשירה, אגמי מלח וביצות. מלבד אלפי חיות הבר והטורפים, אזורי הביצות מושכים אליהן אלפי פלמינגו ורודים המקשטים את הנוף.

ההר הלבן: קלימנג'רו הוא ההר הגבוה ביותר באפריקה והסמל הלאומי של טנזניה. הפסגה המושלגת בולטת על רקע הנוף של הסוואנה היבשה. הטיפוס עליו הוא חוויה של נופים משתנים במהירות - מהמישורים היבשים דרך אדמות עשב, מיערות גשם טרופיים ועד השלג והקרח.