להתעורר ביוון ההררית

אזור צפון יוון הוא מרחב עצום של טבע פראי - הרים גבוהים, קניונים עמוקים ויערות ירוקי עד - והוא רק המסגרת לתמונות מרהיבות בדמות המנזרים התלויים של מטאורה, אגמי פרספסשצבעיהם משתנים לפי צבע השמיים, ועוד רבים אחרים. כפרי האבן הקטנים מציעים סיורים שלווים, הטברנות מגישות אוכל ים-תיכוני טרי לצלילי מוזיקה יוונית נוגעת, והערים היפות במדינה הן שער לפלאי הפיסול והארכיטקטורה.
 
היעד שלכם: מדינת יוון שלחופי הים התיכון היא ביתם של כ-3,000 איים. חלקם גדולים ותוססים, אחרים קטנים ומסורתיים, אך כולם נוטפים אווירה יוונית ייחודית. הטיסה לסלוניקי אורכת כ-3 שעות בלבד, והיא נקודת המוצא האזורית למסלולי טיול, אתרים עתיקים, ערים חבויות ושאר הטוב של צפון יוון. חודשים מאי עד אוקטובר מתאימים במיוחד לשהות במקום - מזג האוויר נוח והטבע זוהר מתמיד.

החוויה של יוון ההררית: בשלוש מילים - טבע, מיתולוגיה וטעמים. בשעות היום יש סיורים מרתקים בין הצוקים המחודדים, המנזרים העתיקים ובהם "מנזרי השמיים" במטאורה שסוד בנייתם הוא בגדר חידה עד היום, האגמים ושדרות הדלבים. כשהערב יירד, בעלי הטברנות יזמינו אתכם לרקוד לצלילי הבוזוקי, או להזיל דמעה עם הזמרים השרים על אהבה.

האנשים שתכירו: התושבים הידועים בשמחת החיים שלהם חוגגים מדי יום את המסורת, האוכל והשמש - ולכם נותר רק להצטרף. לצידם תוכלו לחוות את התרבות הקדומה, הפולקלור הגאה ואורח החיים הפשוט אך המטופח שמתגלה מבעד לשקיעות יפות וזריחות זהובות של דייגים משכימי קום.
תיהנו לעשות: להיסחף בעקבות סיפורי המקום שעוברים בין הדורות, לבקר בבתי האבן המרצפים את הכפרים, לצעוד לאורך החוף היווני, לטעום מנות מהים ולצפות בפלאי טבע מיתולוגיים. כמובן, לשתות כוס אוזו אחת לפחות.

הסודות של יוון ההררית

ערי הצפון הסודיות: רובנו מכירים את איי הנופש המפורסמים ביוון, אבל במדינה הגדולה פי 6 מישראל שוכנות גם ערים יפות ומרתקות. אחת מהן היא יואנינה (Ioanina) שבאזור החוף המערבי של אגם פאמבוטיס (Pamvotis).פעם היא הייתה מוקד סחר עשיר ונוצץ בזכות אמני הכסף שחיו בה, וכיום חומותיה העתיקות מחבקות סמטאות ציוריות. אי אפשר שלא להזכיר את קסטוריה (Kastoria)שנבנתה על מורדות גבעה החודרת למי האגם. צפונית אליה שוכן מראה יפה לא פחות - אגמי פרספס (Prespes)החולקים גבול משותף עם אלבניה.

ים-יבשה: יוון נהנית משילוב של נופי אדמה ומים, וביטוי מקסים לכך נמצא בסלוניקי - עיר נמל חשובה, השנייה בגודלה אחרי אתונה. היא נוסדה בשנת 316 לפני הספירה ומאז נבנו בה כנסיות ביזנטיות, אנדרטאות רומיות וגם מגדל לבן הניצב זקוף על שפת הים עוד מהמאה ה-15.

לגעת בשמיים במנזרי השמייםמצוקי מטאורה העצומים (Meteora), הנראים תלויים מהעננים, הם תופעת טבע של ממש שאף הוכרזו כאתר מורשת עולמית. עשרות עמודי אבן תלולים שמעליהם נבנו מנזרים מבודדים - איש עדיין לא יודע בדיוק כיצד. העירקלמבקה (Kalmbaka) שנבנתה למרגלות המצוקים משובצת בשלל מסעדות טובות וחנויות המוכרות תוצרת מקומית.