להתעורר בנורבגיה

ארץ הפיורדים, מעוטרת קרחונים כחולים, הרים עוצמתיים, אגדות וסיפורי ויקינגים, נחשבת לאחת היפות בעולם. הנסיכה שטוענת לכתר הצפוני היא שילוב מעניין של קור וחום, אש ומים, אגמים וגשרים, כנסיות עץ ופסלי ברונזה וגרניט מעוררי מחשבה.
 
היעד שלכם: נורבגיה שוכנת בצפון אירופה וגובלת בשבדיה, פינלנד ורוסיה. הטמפרטורות בה נמוכות במשך רוב חודשי השנה, אך בקיץ מזג אוויר נעים להפליא. הטיסה הישירה מישראל לנמל התעופה הבינלאומי באוסלו אורכת כ-6 שעות. המטבע המקומי הוא הכתר הנורבגי, כיאה לממלכתיות האצילית המאפיינת את המדינה.

החוויה הנורבגית: מהערים העתיקות ועד הפיורדים השמורים רק לה, ממלונות הקרח ועד אורות הזוהר הצפוני, הנוף והאווירה בנורבגיה הם יוצאי דופן. אוסלו, עיר הבירה, נהנית מאורח חיים אירופי מודרני עם שלל שווקים, קניונים, מסעדות, בתי קפה ומועדונים. עוד ביטויים מלכותיים תפגשו בין היתר בארמון המלוכה, תוך צפייה בטקסי השומרים שלא נמאסת לעולם.

האנשים שתכירו: נורבגיה היא מדינה טבעית אך עשירה ומתקדמת, שילוב המאפיין גם את האוכלוסייה המתגוררת בה. רבים מתושביה שומרים עד היום על התרבות הכפרית - תלבושות מסורתיות לצד שפה ומוזיקה עממית, והם שמחים בכל הזדמנות להציגה. מקור המזון העיקרי הוא הים - המציע שפע של דגים טריים, אך לא רק. סוגי בשרים משובחים מוגשים במסעדות, וקינוחים אירופים מפנקים מוצעים בבתי הקפה המטופחים.

תיהנו לעשות: נורבגיה היא ביתם של יותר מ-1,000 פיורדים, והטיול בה לא שלם ללא שיט בקרבתם. בנוסף, נסיעה ברכבת במעלה ההרים היא חוויה בפני עצמה, כמו גם טיפוס רגלי. לצד הטבע הצפוני, באוסלו בירת הוויקינגים ניצבים בניינים ומצודות מרשימות, רחובות מטופחים ושלל חנויות יפות שישלימו את השיטוט המהנה בעיר.
 
הסודות של נורבגיה

בין אגדה למציאות: הוויקינגים הם חלק בלתי נפרד מההיסטוריה הנורבגית, ואם כבר הגעתם אליה - אל תחמיצו את החוויה. זאת תוכלו להשיג בין ביתר ב"ויקינג פלאנט", מוזיאון דיגיטלי חדשני שבאמצעות ציוד תלת-ממד ומציאות מדומה יציג בפניכם את המיתולוגיה העתיקה.
ממצאים נדירים השמורים בשלמותם מהתקופה ההיא תגלו גם במוזיאון הספינות הוויקינגיות באוסלו.

הדרך האטלנטית: אחת מדרכי הנוף היפות בעולם, שזורה עיקולים, גשרים וסלעים, המחברת בין כפרים, איים ואנשים, היא הדרך האטלנטית Atlantic Ocean Road)).  השם ניתן לה בשל הפיתולים החדים החודרים לאוקיינוס האטלנטי.

הגיירינגר, האחיות וההינומה: שיט באזור פיורד גיירינגר(Geiranger) המפורסם ביופיו הוא מסע בין פסגות, צוקים ומפלים מרהיבים כמו "מפל שבע האחיות" ו"מפל ההינומה". טיול בארץ הפיורדים לא שלם בלי הגעה, ובכן, לפיורדים, והגיירינגרהוא ללא ספק אחד המוצלחים שבהם.