להתעורר בגואטמלה

פלאי הטבע של המדינה השוכנת במרכז אמריקה כוללים נופים עוצרי נשימה של יערות ירוקים, אגמים והרי געש. בנוסף לאוצרות הטבע שלה, נחשפו בגואטמלה כמה מערי המאיה הגדולות והמרתקות ביותר ביבשת כולה

היעד שלכם: גואטמלה השוכנת בלב מרכז אמריקה היא ביתם של מספר התושבים הגדול ביותר מבין מדינות האזור.מזג האוויר ידידותי למדי, עם הרבה ימי שמש וטמפרטורות חמות לאורך רוב חודשי השנה.

החוויה בגואטמלה: הנופים, בין האוקיאנוס השקט לים הקריבי, מנוקדים בעמקים והרים, אגמים, נהרות ולגונות. המדינה היא גם אנדרטה חיה לתרבות המאיה המסתורית, כאשר בצפונה שוכנת טיקאל (Tikal) - עיר המאיה האבודה והפירמידה הגבוהה ביותר באמריקה.

האנשים שתכירו: תושבי גואטמלה הושפעו מתרבות המאיה העתיקה ומהכיבוש הספרדי. חלקם צאצאי המאיה וחלקם צאצאי עבדים אפריקאים ואינדיאנים. ברחבי המדינה ובאזורים הכפריים אפשר לפגוש במראות התלבושות המסורתיות, וכמובן את צלילי השפה והמוזיקה המלווה בכלי הנגינה הלאומי – "מרימבה" (Marimba). המטבח מתאפיין במאפים מקמח תירס ותבשילי שעועית שחורה. בכל דוכן אוכל ברחובות אפשר ליהנות מפירות טריים כמו מנגו, פפאיה ובננות. גואטמלה היא גם יצרנית של קפה משובח, כהה ועשיר מזן ערביקה.

תיהנו לעשות: גואטמלה היא ביתם של כמה מאתרי הטבע היפים ביותר במרכז אמריקה, וכאמור של שרידים מרתקים מתרבות המאיה.לטייל ברחובות הציוריים של עיר הבירה, לצאת אל הטבע ולבקר בכפרים הקטנים שם מסורת המאיה נשמרת בגאון ומועברת מדור לדור, לצפות לעבר הרי הגעש והאגם, שם חולפת הציפור הלאומית הירוקה ה"קצאל" (Quetzal), ולנשום מקרוב את המסורת הרחוקה.

הסודות של גואטמלה

לכל עיר יש לב: עיר הבירה גואטמלה סיטי (Guatemala City) היא הגדולה ביותר במרכז אמריקה ולב התרבות והכלכלה של המדינה. היא מלאה במוזיאונים, קתדרלות חשובות וכנסיות שבהן נערכים טקסים לאומיים. השוק המרכזי בעיר מתפרש על גבי שלוש קומות ובו מאות דוכנים של תוצרת חקלאית, מלאכת יד ומזכרות.

כחול עמוק וירוק: אגם אטיטלן Lake Atitlan)), מהאגמים המפורסמים במרכז אמריקה – והעמוק ביותר - היה מועמד לתואר אחד משבעת פלאי תבל. הוא מוקף בגבעות והרי געש, משתרע על שטח של 130 קמ"ר וצבע מימיו משתנה מכחול עמוק לירוק. סביבו פזורים כפרים קטנים ונופים פסטורליים להפליא.

הכפר המסתורי: סן אנטוניו פאלופו (San Antonio Palopó) הוא כפר גואטמלי מסתורי השוכן על צלע הר לחופי אגם אטיטלן. האיכרים ומשפחותיהם עובדים בשדות מסביב לכפר בלבוש מסורתי בגווני כחול - נשים בלבוש פסים צבעוני וגברים בחצאיות צמר. במרכז הכפר כנסייה קטנה ומטופחת ולצידה בתי מלאכה לטקסטיל ולכלי חרס.