להתעורר במקסיקו

הסומבררו, מדבריות הקקטוסים והטקילה מייצגים רק חלק קטן ממדינה נפלאה, רבת צבעים וטעמים. במקסיקו נושבת הרוח של האימפריה האצטקית, ויש בה שפע של מקומות יפים והיסטוריים, תרבויות ואגדות

היעד שלכם: מקסיקו המחברת בין צפון יבשת אמריקה למרכזה, היא אחת מ-10 הארצות הגדולות בעולם.מקסיקו סיטי (Mexico city), השער למדינה, השוכנת למרגלות שני הרי געש מושלגים וגבוהים.

החוויה המקסיקנית: מקסיקו היא ארץ מגוונת בנופים וטבע - מקו החוף הכחול המנצנץ של באחה קליפורניה (Baja California) בצפון-מערב המדינה, דרך מדבריות הקקטוסים ועד כפרי המאיה וחופי הדקלים של הדרום.בתווך, שוכנת אחת הערים המרתקות והצבעוניות בעולם - מקסיקו סיטי. המטרופולין התוסס שבו חיים כ-23 מיליון תושבים, השלישי בגודלו בעולם, הוא מוקד היסטורי, תרבותי וקולינרי.

האנשים שתכירו: רובם המוחלט של תושבי מקסיקו דוברים את השפה הספרדית, ונתח תרבותי משמעותי הוא הדת הנוצרית-קתולית. דגל המדינה מורכב משלוש רצועות אנכיות בצבעים ירוק (תקווה), לבן (טוהר) ואדום (דם). ברצועה הלבנה המרכזית יש ציור של נשר העומד על צמח קקטוס ואוכל נחש - תמונה המייצגת את סמל העיר טנוצ'טיטלאן (Tenochtitlan), בירת האימפריה האצטקית.
זה דורות ארוכים שהמטבח המקסיקני מבוסס על תוצרת חקלאית. לחמים (עשויים מקמח תירס ומשמשים להכנת המנות המפורסמות האנצ'ילדס והטאקו), שעועית, קקטוסים, ירקות שורש כמו ותפוחי אדמה מקסיקניים ומגוון רחב של צ'ילי.

תיהנו לעשות: לטייל בעשרות האתרים והמוזיאונים של העיר הסואנת מקסיקו סיטי, בהם גם בית הציירת הלאומית פרידה קאלו, וכן במוזיאון האנתרופולוגיה ומוזיאון הטקילה. ללכת בעקבות שורשי התרבות האצטקית בפירמידת טאוטיווקאן (Tautihuacan), לצלול בקוזומל - אחד מאתרי הצלילה טובים בעולם - ולצפות בעולם תת ימי מרהיב, ולבקר בעוד עשרות מקומות מיוחדים שפוגשים בדרכי הנוף והטבע.

הסודות של מקסיקו

הסיטי של המקסיקו: בירת המדינה, מהתוססות והגדולות בעולם, מציגה לראווה סצנת אמנות, תרבות וקולינריה מהטובות ביבשת. במרכז ההיסטורי בעיר ניצבים אלפי מונומנטים ופסלים של גיבורי וגיבורות האומה, מוזיאונים רבים, כיכרות עמוסים במסעדות וחנויות, ואתרים ארכיאולוגיים החושפים את התרבות האצטקית.

עיר השמש והירח: במרחק של כ-40 קילומטר ממקסיקו סיטי, שוכנות הפירמידות העתיקות של העיר טאוטיווקאן. זו הייתה העיר הגדולה ביותר ביבשת אמריקה, ובימי הזוהר שלה,סביב 500 לספירה, אוכלוסייתה הייתה גדולה מזו של רומא באותה תקופה.פירמידות השמש והירח נחשבות לנקודות התצפית הטובות ביותר על העיר והאזור, והן לבדן קסומות.

שדות של אירוסים: רובע סוצ'ימילקו (Xochimilco)שבמקסיקו סיטי נבנה על חורבות עיר חקלאית שבה צמחו שדות של פרחים. תעלות המים החוצות את הרחובות, הם זכר לתקופה קדומה כשעמק מקסיקו היה אזור שופע של אגמים ולגונות, ואלה יחד זיכו אותו בכינוי "הגנים הצפים". המבקרים ברובע יכולים לצאת לשיט בסירות צבעוניות, לצד סירות נגנים ומוכרי אוכל, וכן לעבר שוק צף של פרחים ומזכרות מקסים ביופיו.