להתעורר בקמבודיה

ג'ונגלים עבותים וערים סואנות, טבע טרופי והיסטוריה סוערת: קמבודיה היא מדינה של ניגודים. המכנה המשותף הוא התרבות הניבטת מכל עבר, במקדשים, בעיירות שעל גדות הנהרות, ובעיירות נוצצות בשמי אסיה

היעד שלכם: קמבודיה שוכנת בדרום-מזרח אסיה, וההגעה אליה נעשית לרוב באמצעות טיסה מהמדינות השכנות כמו וייטנאם ותאילנד.המטבע המקומי הוא ריאל קמבודי, והשעון המקומי מקדים את שעון ישראל ב-5 שעות. האקלים הוא חם יחסית וכולל שתי עונות שונות, עונה גשומה ועונה יבשה. חודשים ספטמבר-אפריל הם המומלצים לטיול בה.

החוויה הקמבודית: מבט מלמעלה על הארץ מלאת הקסם ישבץ בין ערים גדולות, מקדשים יוצאי דופן, חופים ארוכים, יערות צפופים, נהרות ואגמים.העיר הגדולה היא פנום פן (Phnom Penh) שידועה בסצנה קולינרית, ולצידה עיירת התיירות סיאם ריפ (Siem Reap) - דלת הכניסה לאחד המקומות המופלאים ביותר: אנגקור וואט (Angkor Wat), האתר הארכיאולוגי מהחשובים בדרום-מזרח אסיה.

האנשים שתכירו: אורח החיים הקמבודי מתקיים סביב המשפחה הקרובה, והדת השלטת היא הבודהיזם. נהר המקונג, החוצה את לב קמבודיה, השפיע רבות על המטבח המקומי המבוסס על אורז ודגים. הקמבודים נושאים עמם מורשת היסטורית סוערת ואף כואבת, עבר מפואר של אדריכלות, פיסול וריקוד, סצנת אמנות מודרנית ופסיפס מרתק של קהילות ואמונות. הם גאים במיוחד באנגקור וואט, היהלום שבכתר הקמבודי, ומציגים את הסמל הלאומי בכל הזדמנות, מהדגל ועד קופסאות גפרורים.

תיהנו לעשות: קמבודיה מציגה לעולם הישגים עצומים של האדם, כמו מקדש אנגקור וואט המרהיב, לצד עבר כאוב. לבד מביקור במקדש, אפשר ליהנות מהאווירה התוססת של פנום פן, לטעום מהמיטב של המטבח המקומי, לבקר בכפרים קטנים ונסתרים, להתחקות בעקבות הקולוניאליזם הצרפתי והתקופה הבלתי נתפסת של שלטון הקמר רוז', וגם לנוח מסיפורי העבר ולבלות בחופים הדרומיים.

הסודות של קמבודיה

אנגקור ואטקומפלקס המקדשים הקדום, שהפך לסמל הלאומי של קמבודיה ומצויר על דגל המדינה, הוא מקום שבו הזמן עצר מלכת. הפארק ארכאולוגי העצום שוכן בלב הג'ונגל בצפון המדינה, וניצביםבו מאות מקדשים ומבנים דתיים עתיקים. למעשה, הוא משמש כאנדרטה חיה לתרבות החמר, ששלטה באזור במשך 600 שנים.

פנום פן: עיר הבירה התוססת שוכנת על גדות הנהר טונלה סאפ.יש בה  ארמונות מלכותיים ומוזיאונים, וגם מתחמי שופינג, מסעדות, דוכני אוכל רחוב ושווקים ססגוניים וסואנים. מבט אל העבר או הנאה רגעית מהווה, יש בה הכול.

סיאם ריפ: העיר שהתפרסמה בזכות היותה נקודת היציאה לביקור במקדשי אנגקור וואט, עומדת בפני עצמה כמקום מהנה ומגוון. החל מחיי לילה פעילים, דרך מקדשי מלאכה לחרס בשיטות קדומות, ועד פנום קולן ((Phnom Kulen- רכס הרים קדוש עם מפלים נסתרים ומוקף בג'ונגל שופע.