להתעורר ביפן

"ארץ השמש העולה" היא מדינה של ניגודים - קדמה טכנולוגית מהפנטת בחדשנותה מחד, ואסתטיקה עדינה והרמונית מאידך. יפן היא קולאז' מרהיב וייחודי של סגנונות, סיפורים, מסורת עמוקה ומודרניזציה מרשימה, הבאים לידי ביטוי בין טוקיו הנוצצת להר פוג'י Fuji)) מוקף המעיינות.
 
היעד שלכם: הטיסה הישירה לטוקיו שבמדינת האיים בצפון-מערב האוקיאנוס השקט אורכת כ-11 שעות וחצי. חודשים ספטמבר-אפריל מומלצות במיוחד לטיול ביפן, כאשר בעונות הסתיו והאביב פריחת הדובדבן מתפרצת ונולדת בכל פעם מחדש.
 
החוויה היפנית: חגיגה מודרנית ותרבותית, שילוב מפעים של טכנולוגיה ומסורת עתיקה. בין טוקיו המסחררת לבין הרי האלפים היפניים, הדרך הטובה ביותר לחוות את יפן היא להתמסר אל אורח החיים, אדריכלות היום וקסמי הלילה, אל הקולינריה הטרייה - עתיקה בדיוק כמו המסורת - הנופים והאתרים שאי אפשר לפגוש בשום מקום אחר.
 
האנשים שתכירו: הנימוס המופלג והעדינות המוגברת משתלבים באופן בלתי מוסבר בנוקשות מרובעת של תרבות ומסורת שלא ניתן לסטות ממנה. המפגש הבין-תרבותי עם יפנים באשר הם, בין אם ברחוב רועש בעיר סואנת ובין אם בכפר עתיק עטור בתי עץ, תמיד יהיה נעים ורגוע, אך גם בלתי מתפשר. אחת החוויות הראשונות והבולטות ביפן היא של שקט, סדר ואסתטיקה מופתיים.
 
תיהנו לעשות: מאתגר לחשוב מה לא. ללכת ברחובות עירוניים תחת גורדי השחקים בערים הגדולות, המאירים את קו הרקיע במיליון אורות קטנים, לסייר ברבעים הסואנים ובשווקים של טוקיו, להיכנס לכפרים ועיירות קטנות שלא ממהרות להצטרף לקצב החיים המודרני. וגם - להיסחף אחר מורשת הקיסרים, לטפס אל הר פוג'י הקדוש, ליהנות מהיופי המדהים של קיוטו, להתארח בטקסי הגיישות, להשתתף בטקס שתיית תה מסורתי -ומה לא?
 
הסודות של יפן
 
קודם טוקיו: יותר מהכול, בירת יפן היא מטרופולין בינלאומי, בלתי צפוי ושופע הפתעות. ורשימת היעדים ארוכה: רובע הרג'וקו (Harjuko) הוא מרכז תרבות הרחוב הפרועה, הצבעונית והקיצונית של טוקיו, ורובע שיבויה (Shibuya) האופנתי מציע שלל מתחמי בילוי וקניות. בטוקיו תראו גם את מעבר החציה הסואן בעולם, את שוק הדגים הגדול בעולם, וגם מקדשים מטופחים, גלריות ופארקים שלווים.

הר ההשראה פוג'י: ההר הקדוש של יפן ואחד האייקונים המפורסמים במדינה, הוא גם ההשראה לאמנות היפנית המדויקת. במשך מאות שנים מטפסים אל פסגת ההר משוררים, צליינים וציירים, ובמאה האחרונה, גם מיליוני תיירים. הפארק מוקף בשמורת טבע ויערות צפופים משובצים אגמים וכפרים. השמורה כולה היא מוקד של טיולי טבע וקמפינג, ספורט חורף, דייג ומרחצאות.

הבירה הראשונה קיוטו: אחת הערים השמורות במדינה, ומי שהייתה לעיר הבירה הראשונה, נחשבת עד היום למוקדה התרבותי והאינטלקטואלי. היא שוכנת במרכז האי הונשו ויש בה אלפי מקדשים, גני זן שלווים וארמונות. קיוטו העתיקה היא ביתם של עשרות מונומנטים היסטוריים שזכו להכרה כאתרי מורשת עולמית, ולצידם בתי אוכל יפניים מסורתיים - מהטובים ביפן כולה.